1954-ben ezer történelem szakkörös vett részt a Múzeum lépcsőjén rendezett emlékünnepen, 2011-ben pedig negyvenhét év kihagyás után vonult fel először a Magyar Köztársaság Nemzeti Lovas Díszegysége, felelevenítve a magyar huszárság hagyományait.
2018. március 15. 14:17
A Sportcsarnokban rendezett ünnepi nagygyűlés 1945. március 15-én. Balra, Orbán László, a Magyar Kommunista Párt vezetőségének tagja (b2) (MTI-fotó/MAFIRT)
Társadalmi szervezetek képviselői koszorúznak a Nemzeti Múzeumnál tartott megemlékezésen 1946-ban (MAFIRT: Rózsa László)
Rendőri díszőrség az Országház előtt (MTI-fotó: MAFIRT)
Kodály Zoltán, Báthy Anna operaénekesnő, Basilides Mária operaénekesnő és Rissay Pál operaénekes fogadják a tapsot Kodály Zoltán: Budavári Te Deum című művének elhangzása után, mely a Székesfővárosi Zenekar és a BHTV Liszt Ferenc Énekkar előadásában, a szerző vezényletével a Nemzeti Bizottság díszelőadásán hangzott el a Nemzeti Színházban 1946-ban (MTI-fotó/MAFIRT)
Rajk László belügyminiszter beszédét hallgatják a résztvevők a Parlament előtt a Kossuth téren, a március 15-i ünnepi gyűlésen, Petőfi Sándor portréja alatt 1947-ben (MTI-fotó/MAFIRT: Adorján Rezső)
A honvédtiszti tanfolyam hallgatói vonulnak a Parlament felé az 1848-49-es forradalom és szabadságharc 99. évfordulójának tiszteletére tartott ünnepségen (MTI-fotó: Adorján Rezső)
Ünnepség a Nemzeti Múzeum kertjében 1952-ben (MTI-fotó: Botta Ferenc)
Ezer történelem szakkörös úttörő részvételével tartott emlékünnepség a Múzeum lépcsőjénél 1954-ben (MTI-fotó/Magyar Fotó: Farkas Tamás)
(MTI-fotó: Farkas Tamás)
Az MTI archívumában megőrzött képaláírás szerint Botos Ági diák segít a pajtásainak kitűzni a kokárdáikat a Lisznyai utcai általános iskola ünnepségén 1960-ban (MTI-fotó: Patkó Klári)
Az ifjúság koszorúzása a Kossuth szobornál a Kossuth Lajos téren, Budapesten (MTI-fotó: Vigovszki Ferenc)
Koszorúzás a Petőfi szobornál a KISZ és a Hazafias Népfront szervezésében 1972-ben (MTI-fotó: Tormai Andor)
Egyetemisták az ELTE hallgatói ünnepségén az egyetem aulájában 1973-ban (MTI-fotó: Benkő Imre)
Óvodások a Magyar Kommunista Ifjúsági Szövetség és a Hazafias Népfront által szervezett ifjúsági nagygyűlés résztvevői között a Nemzeti Múzeum kertjében (MTI-fotó: Szebellédy Géza)
1979-ben a Petőfi szobornál tartott koszorúzási ünnepség után a résztvevők átvonultak a Nemzeti Múzeumhoz, ahol nagygyűlésen emlékeztek meg az évfordulóról (MTI-fotó: Friedmann Endre)
Ünnepi műsor a Múzeum-kertben. A Forradalmi Ifjúsági napok nyitányaként 1983-ban is ünnepi nagygyűlést rendezett a KISZ Központi Bizottsága és a Hazafias Népfront Országos Tanácsa (MTI-fotó: Friedmann Endre)
Korhű ruhákba öltözött színészek – középen Kaszás Attila – ünnepi műsora a Nemzeti Múzeum lépcsőin 1987-ben (MTI-fotó: Balogh P. László)
Résztvevők a Magyar Demokrata Fórum (MDF) és a Fiatal Demokraták Szövetsége (FIDESZ) szervezésében megtartott ünnepségen Zalaegerszegen, 1989-ben (MTI-fotó: Zóka Gyula)
Orbán Viktor, a Fiatal Demokraták Szövetségének szónoka és Deutsch Tamás, a Fidesz Országos Választmányának tagja az 1848–49-es forradalom és szabadságharc alkalmából rendezett ünnepségen a Március 15. téren Budapesten, 1990-ben (MTI-fotó: Mónos Gábor)
Ünneplők a Kossuth téren 1994-ben. A szokásos módon, ünnepélyes zászlófelvonással kezdődtek meg az ünnepségsorozat központi rendezvényei az Országház előtt Kossuth Lajos halálának 100. évfordulóján, melynek alkalmából megkoszorúzták a forradalom vezéralakjának szobrát is (MTI-fotó: Földi Imre)
A Magyar Köztársaság Nemzeti Lovas Díszegysége 2001-ben az Országház előtt. Negyvenhét év után lett ismét Magyarországnak olyan huszáralakulata, amely nemzeti ünnepeinken, vagy állam- és kormányfők fogadása alkalmából méltóképp képviseli történelmi államiságunk megjelenítését. A magyar huszárság hagyományait híven követő lovas díszegység felállításának és kiképzésének költségeit a Belügyminisztérium fedezte. Tagjait elsősorban a lovasrendőrség állományából toborozták (MTI-fotó: Illyés Tibor)
Rózsaszirmok és nemzetiszínű szalagok a budapesti Felvonulási tér kövezetén 2006-ban (MTI-fotó: Illyés Tibor)
Díszegységek a Kossuth téren (MTI-fotó: Kovács Attila)
A rendkívüli időjárás miatt minimális katonai tiszteletadással, Kövér László házelnök és Benkő Tibor vezérezredes, honvéd vezérkari főnök jelenlétében vonták fel Magyarország lobogóját 2013-ban, a szabadságharc 165. évfordulóján, az Országház épülete előtt, a Kossuth Lajos téren (MTI-fotó: Földi Imre)
Érkeznek az érdeklődők az Országház előtt a megújult Kossuth Lajos téren a központi ünnepség kezdete előtt 2014-ben (MTI-fotó: Máthé Zoltán)
A nemzeti lobogó az Országház előtt, a megújult Kossuth Lajos téren (MTI-fotó: Máthé Zoltán)
A főpolgármester eddigi politikai és szakmai tevékenységét lassan ideje lenne már komolyabb elemzés alá vetni, de most arra fókuszálunk, hogy az elmúlt hónapokban négyszer is arcul csapta a budapestieket.
Vannak mondatok a történelemben, amelyek az időből kiszakadva és felemelkedve örök életet élnek. Az ókori Rómától az angol és a francia történelmen át egészen a mai históriáig tudunk ezekről. Nekünk is van ilyen.