Jankovics Marcell az NKA új elnöke
2010. július 31. 00:45

Jankovics Marcell Kossuth-díjas filmrendező tölti be hétfőtől a Nemzeti Kulturális Alap elnöki tisztét. Ezt maga az érintett erősítette meg az MTI-nek pénteken a kinevezéséről megjelent sajtóhírek kapcsán. Jankovics Marcell az NKA-val kapcsolatos konkrétumokról egyelőre nem akart nyilatkozni, keddre ígért bővebb tájékoztatást. Jankovics az előző Orbán-kormány idején, 1998 és 2002 között már volt az NKA elnöke. Az NKA előző elnöke, Harsányi László június végén kérte felmentését Réthelyi Miklós nemzeti erőforrás minisztertől azt követően, hogy a kormány az NKA idei költségvetéséből 2 milliárd forint zárolásáról döntött.

Harsányi László 2009 áprilisa óta a budapesti Holokauszt Emlékközpont igazgatója; NKA-elnöki megbízatása 2010 végén járt volna le.

MTI
Címkék:
megmondó
Aki átélte, sohasem felejti el azt a négy esztendőt. Jártam olyan erdélyi temetőkben, ahol a 60 esztendős bácsika fejfájára az van írva: élt 4 évet.
  • Emeletes marhaságok
    Úgy látszik, nálunk jelentős az állampolgári igény az emeletes politikai marhaságok decens, öltönyös csomagolására.
  • Lélek - lélekszám
    A mai magyar többség belső világa szétzilált – mert szétzilálták –, emberi minősége rossz, erkölcsi és tudásbeli állapota szörnyen ócska.
  • A nemzeti összetartozás napja
    Hoffmann Rózsa Csete Őrsöt, az Apáczai Közalapítvány igazgatóját bízta meg, hogy a határon túli osztálykirándulások elveit kidolgozza.
  • Bő szüretet, szomszéd!
    Súlyos adóssága van a magyar közgondolkodásnak (azaz a médiának), meg kellene értetne az átlagemberrel, mi folyik a magyar faluban.
hírfolyam
  • Hírstart
  • Hírkereső
  • Hírlista
  • News Agent
  • Jobbhírek
  • Alternatív Hírportál
  • FrissInfo
  • Hírlapom
  • Startlap
  • A hírek
  • Hírfal
  • Oldal.info
  • Hírmutató
  • Polgári Szemle
  • Időjárás
  • Bálványosimádó