
Nem tudjuk egyelőre, mennyire komoly az a szándék, miszerint Magyarországtól megvonnák az uniós forrásokat. Ez elvileg azt jelenti, hogy egy tagország nem tud hozzájutni a kohéziós alapok támogatásához – jelentette ki Varga Mihály, a miniszterelnökséget vezető államtitkár az m1 Ma reggel című műsorában.
Felhívta a figyelmet arra: 2004-től nem tudjuk teljesíteni a 3 százalékos államháztartási hiányra vonatkozó kötelezettséget. Mint fogalmazott: két-három alkalommal vállaltuk, hogy úri becsületszavunkra betartjuk ezt, de ez nem sikerült. Úgy tűnik, az Európai Bizottság szerint ideje példát statuálni velünk.
Hangsúlyozta: idén is és jövőre is 3 százalék alatt tartjuk a hiányt, az Európai Unió azonban vitatja ezt. Erre hivatkozva indítja az eljárást, szeretné megmutatni, ki diktálja igazán a tempót.
Annak kapcsán, hogy újabb kötelezettségszegési eljárás indulhat hazánk ellen, Varga Mihály azt mondta: az Európai Bizottság úgy gondolja, hogy még egy eszközzel megpróbáljuk Magyarországot a sarokba állítani.
A fiskális paktumról szólva a versenyképességet nevezte a legfontosabbnak. Mint érvelt, ezért nem tudjuk vállalni azt a kötelezettséget, ami egy szintbe hozza az Európai Unióban az adórendszert. Miután ez kikerült a paktumból, a csatlakozással nincs veszítenivalónk – szögezte le.
Beszélt arról is, hogy Európa ma is többsebességes. Vannak olyan országok, melyek a válság közepette is jól teljesítettek (ilyen Lengyelország, Németország) és vannak a renitensek, a leszakadók. Mi az utóbbiak közé tartoztunk, de igyekszünk felzárkózni – tette hozzá.
- ajánlatunk
- Az Európai Bizottság elismerte Magyarország romastratégiáját
- Eszközkezelő: megkötötték az első adásvételi szerződéseket
- Meggyalázták a Wallenberg-szobrot
- Több mint ötezer új álláshely létrehozását segítik
- Fogas kérdések: Mit tesz a kormány?
- Öt ügyvéd közül három nem adott számlát az adóellenőröknek
- Gyógyír szorongásra, okostelefonon keresztül
- Oktatási Hivatal: kompetenciamérés az iskolákban május 30-án
- Hétvégi gyereknapi programok Budapesten
- Varga elárulta - Nem Superman
- Atomprogram: megállapodott a NAÜ és Irán
- Üzenjen hadat a bosszantó KRESZ-tábláknak!
- fórum
- Meggyes Tamás nem bír magával!
- Jaj csak ezt a Kergényit tudnám feledni!
- Olvastátok ? ( 22.)
- A Matolcsy-program végnapjai
- Kormányozzunk !
- Nem süllyedünk, nem süllyedünk...
- A sarokba szorított patkányok hangja
- Az eurózóna végnapjai
- A frankhitelesek kálváriája
- Az európai radikális jobboldal ignorálja a Jobbikot
- Na mi újság ezzel a bánatos egészségüggyel?
- Tőzsdecápák, tőzsdeguruk és spekulánsok...(IX.)
- toplista
- A sértett, bukott Giczy elmagyarázza a "horgonyembert"
- Debreczeni József megtalálta a helyét Gyurcsány pártjában
- Az Európai Unióban így nem viselkednek
- Dániel Péter, Horthy és a baloldal pőre feltárulkozása
- "Csattanós válasz" - Vona lenyomta, egy kivételével
- Demokratikus fordulat jelei Európában
- Orbán = ördög
- Orbán, a fapados
- Lemondatnák Gyurcsányt
- Konferenciázgatnak rólunk Németországban: "Veszélyben a szabad szó"
- Ukáz jobbról: Ne bántsd Gyurcsányt!
- "A múmia bosszúja": halott futamított meg betörőt
- Duna-parti luxuslakás az államtitkárnak
- Tóta W. és a hazaárulás
- Kik támadják Magyarországot és miért?
- Beszorultak a liftbe a Csurkára emlékezők
- Damu lett a börtön kukása
- Tabusított nyolc év
- Orbán = ördög
- "A múmia bosszúja": halott futamított meg betörőt
- Debreczeni József megtalálta a helyét Gyurcsány pártjában
- A sértett, bukott Giczy elmagyarázza a "horgonyembert"
- A szélsőség katonai szárnyaA jog – egy jogállamban – garázdaság miatt ítéli el az ilyen akciót végrehajtó szélsőségeseket.
- A bal jobb?Elhangozhat ez a kérdés ma a politikai suszterájokban is.
- Élet-érettségi BizonyítványPártállástól függetlenül álltunk szóba egymással. Pártállások szóba sem kerültek. A banketten az első kortyot tíz elhunyt társunkra ürítettük.
- Az Európai Unióban így nem viselkednekA Párt és a liberálisok bevallott esküszegése nem zavarta a berlini írót.















