
Akár már kedd reggel -15 fokos hidegre ébredhetünk a legfrissebb meteorológiai előrejelzés szerint. Az Országos Meteorológiai Szolgálat jóslata szerint a héten hajnalban -9 és -16 fok lehet, de napközben sem lesz melegebb -4 foknál, helyenként pedig -10 fok lesz a hőmérséklet maximuma.
150 plusz férőhely
A szibériai légtömegek feltűnő aktivitást váltottak ki az ország polgármestereiből. Tarlós István, Budapest főpolgármestere például úgy döntött, hogy azonnal, még az átadás előtt megnyitják az Aszódi úton az új, 150 férőhelyes menedékhelyet, amely akár hajléktalan párok befogadására is alkalmas.
Az új, négyágyas szobákkal megépült menedékhely már kedd este fogadni tudja a rászorulókat.
A frissen megnyitott szállás ellenére sokan az utcán maradhatnak, rájuk ilyenkor különösen figyelni kell. Ön is tehet azért, hogy senki se fagyjon halálra - ha az utcán alvó vagy aludni készülő embert lát, a 3384186-os budapesti telefonszámon értesítse a Menhely Alapítványt, amely gondoskodik az elhelyezésükről.
Figyeljünk a nehezen mozgókra
A miskolci polgármester, Krizsa Ákos a megyében jósolt -20 fokos hidegre tekintettel máris közleményt adott ki, amiben arra kér mindenkit, hogy "fokozottabban ügyeljünk embertársainkra". A nagy hideg Krizsa közleménye szerint elsősorban a hajléktalanokat és az egyedül élő, "nehezen mozgó, többnyire idős" embereket fenyegeti. Mindenkit felszólított, hogy ha ilyenről tud, értesítse a rendőrséget vagy a miskolci közterület-felügyeletet a 06-80-460046-os, ingyenesen hívható telefonszámon.
A hideg nemcsak az embereket, hanem az állatokat is fenyegeti. A veszprémi állatkertben például csak a szibériai tigrisek és a hópárducok élvezik az időjárást, a récéket viszont már át kellett telepíteni. A récék télen a tóban alszanak, de ha az befagy, a rókák megközelíthetik és elkaphatják őket. A többi állat sorsáért az állatkert közleménye szerint egyelőre nem kell aggódni.
36 halott
Halálos áldozatokról Magyarországról még nem érkezett hír, de a környező országokból már igen. Lengyelországban, ahol már csütörtök óta szibériai hideg uralkodik, már 12-en fagytak halálra. Az ország dél-keleti részén -27 fokot mértek hétfő hajnalban, hétvégére pedig már a -30 fokos hideg sem kizárt.
Romániában péntekig hidegriadót rendeltek el, ott mostanáig hatan fagytak halálra. Ukrajnában, Kárpátalján 18 melegedőhelyet létesítettek, Ungváron speciálisan berendezett sátrakat állítottak fel a városközpontban. A hétfő reggeli adatok szerint eddig 18-an fagytak halálra, és legalább 500-an szenvedtek fagysérüléseket.
- ajánlatunk
- Meggyalázták a Wallenberg-szobrot
- Több mint ötezer új álláshely létrehozását segítik
- Fogas kérdések: Mit tesz a kormány?
- Öt ügyvéd közül három nem adott számlát az adóellenőröknek
- Gyógyír szorongásra, okostelefonon keresztül
- Oktatási Hivatal: kompetenciamérés az iskolákban május 30-án
- Hétvégi gyereknapi programok Budapesten
- Cinizmussal vádolja a Fideszt a Jobbik
- Varga elárulta - Nem Superman
- Atomprogram: megállapodott a NAÜ és Irán
- Üzenjen hadat a bosszantó KRESZ-tábláknak!
- Minden idők legnagyobb korrupt rendőri visszaélése
- fórum
- Meggyes Tamás nem bír magával!
- Jaj csak ezt a Kergényit tudnám feledni!
- Olvastátok ? ( 22.)
- A Matolcsy-program végnapjai
- Kormányozzunk !
- Nem süllyedünk, nem süllyedünk...
- A sarokba szorított patkányok hangja
- Az eurózóna végnapjai
- A frankhitelesek kálváriája
- Az európai radikális jobboldal ignorálja a Jobbikot
- Na mi újság ezzel a bánatos egészségüggyel?
- Tőzsdecápák, tőzsdeguruk és spekulánsok...(IX.)
- toplista
- A sértett, bukott Giczy elmagyarázza a "horgonyembert"
- Debreczeni József megtalálta a helyét Gyurcsány pártjában
- Az Európai Unióban így nem viselkednek
- Dániel Péter, Horthy és a baloldal pőre feltárulkozása
- "Csattanós válasz" - Vona lenyomta, egy kivételével
- Demokratikus fordulat jelei Európában
- Orbán, a fapados
- Orbán = ördög
- Lemondatnák Gyurcsányt
- Konferenciázgatnak rólunk Németországban: "Veszélyben a szabad szó"
- Ukáz jobbról: Ne bántsd Gyurcsányt!
- "A múmia bosszúja": halott futamított meg betörőt
- Duna-parti luxuslakás az államtitkárnak
- Tóta W. és a hazaárulás
- Kik támadják Magyarországot és miért?
- Beszorultak a liftbe a Csurkára emlékezők
- Damu lett a börtön kukása
- Tabusított nyolc év
- Orbán = ördög
- "A múmia bosszúja": halott futamított meg betörőt
- Debreczeni József megtalálta a helyét Gyurcsány pártjában
- A sértett, bukott Giczy elmagyarázza a "horgonyembert"
- A szélsőség katonai szárnyaA jog – egy jogállamban – garázdaság miatt ítéli el az ilyen akciót végrehajtó szélsőségeseket.
- A bal jobb?Elhangozhat ez a kérdés ma a politikai suszterájokban is.
- Élet-érettségi BizonyítványPártállástól függetlenül álltunk szóba egymással. Pártállások szóba sem kerültek. A banketten az első kortyot tíz elhunyt társunkra ürítettük.
- Az Európai Unióban így nem viselkednekA Párt és a liberálisok bevallott esküszegése nem zavarta a berlini írót.















