Megemlékeznek Boldog II. János Pálról az ENSZ-ben
II. János Pál tanítása ma is konkrét hatást gyakorol a nemzetközi életre. Az eseményre június 20-án kerül sor.
2011. június 11. 15:37

Június 20-án, a Szentszék, valamint Lengyelország állandó ENSZ missziójának közös kezdeményezéseként kerül sor az eseményre, amelyen az egyház és a nemzetközi intézmények számos vezető személyisége vesz részt. Az emléknap résztvevőit üzenetben köszönti Tarcisio Bertone bíboros, vatikáni államtitkár. A programpontok között szerepel egy dokumentumfilm levetítése Boldog II. János Pálról, valamint egy bélyegkiállítás, amely a pápa utazásainak állít emléket.

Silvano Maria Tomasi érsek, a Szentszék állandó megfigyelője az ENSZ genfi hivatalainál, a Vatikáni Rádiónak adott interjújában elmondta, hogy Genfben székel az ENSZ egyik legfontosabb tartóoszlopa, az Emberi Jogi Tanács. Ezért emlékeznek meg II. János Pálról, aki nagymértékben hozzájárult ahhoz, hogy meghallassa a „hang nélküliek” szavát, mint a lengyel munkások, a bennszülöttek, a meg nem született gyermekek. Boldog XXIII. János „Pacem in Terris” k. enciklikájából kiindulva, és merítve a II. vatikáni zsinat tanításából, mondhatnánk, hogy állampolgári jogot adott az emberi jogoknak az egyház társadalmi tanításában – fejtette ki Tomasi érsek.

A Boldog II. János Pálra emlékező napon Philippe Barbarin bíboros, Lyon érseke a vallásszabadságról tart előadást. Mordechay Lewy, Izrael szentszéki nagykövete arról az új fejezetről szól, amelyet II. János Pál nyitott a zsidósággal való kapcsolatokban. Hanna Suchocka, volt lengyel miniszterelnök, jelenleg Lengyelország szentszéki nagykövete a munka és a szakszervezetek iránti tiszteletről tart beszédet. Az előadásokból világosan kitűnik, hogy II. János Pál tanítása hangsúlyozza az emberi jogok egyetemes és oszthatatlan mivoltát. Az egyháznak ez az alapvető üzenete hozzájárul a béke megvalósításához, előmozdítja az emberi méltóságot a szegények és a fejlődésben lévő országok részére is.

II. János Pál tanítása ma is konkrét hatást gyakorol a nemzetközi életre. A nehéz helyzetekben nem a „politikailag korrekt” szempont érvényesítése a fontos, hanem mindig a személyt kell a középpontba helyezni – nyilatkozta Silvano Tomasi érsek, a Szentszék állandó ENSZ megfigyelője.

Magyar Kurír/Vatikáni Rádió
megmondó
A jog – egy jogállamban – garázdaság miatt ítéli el az ilyen akciót végrehajtó szélsőségeseket.
  • Hírstart
  • Hírkereső
  • Hírlista
  • News Agent
  • Jobbhírek
  • Alternatív Hírportál
  • FrissInfo
  • Hírlapom
  • Startlap
  • A hírek
  • Hírfal
  • Oldal.info
  • Hírmutató
  • Polgári Szemle
  • Időjárás
  • Bálványosimádó