Rettenetes tragédia a tripoli repülőtéren
Százöt ember - 94 utas és 11 főnyi személyzet - életét vesztette szerdán a líbiai Tripoli repülőterén történt repülőgép-szerencsétlenségben.
2010. május 12. 10:57

Egy nyolcéves kisgyerek csodával határos módon túlélte a katasztrófát. A líbiai főváros légikikötőjében leszállás közben zuhant le az al-Afrikíja líbiai légitársaságnak a dél-afrikai Johannesburgból érkező repülőgépe - közölték a reptér biztonsági szolgálatán. A baleset reggel hat órakor történt, a gép leszállás közben felrobbant, és darabjaira esett szét. A személyzet tagjai mind líbiai állampolgárok voltak.

Az érkezési táblázat szerint a gépnek 6.10-kor kellett volna megérkeznie, Tripoliban ekkor jók voltak a meteorológiai körülmények.

Az utasok nagy többsége líbiai, a többi dél-afrikai volt. Hírek szerint volt köztük egy brit állampolgár is, de ő valószínűleg a dél-afrikaiakhoz tartozott. Európai nincs az áldozatok között - mondta a tripoli magyar nagykövet.

MTI nyomán
megmondó
A jog – egy jogállamban – garázdaság miatt ítéli el az ilyen akciót végrehajtó szélsőségeseket.
  • Hírstart
  • Hírkereső
  • Hírlista
  • News Agent
  • Jobbhírek
  • Alternatív Hírportál
  • FrissInfo
  • Hírlapom
  • Startlap
  • A hírek
  • Hírfal
  • Oldal.info
  • Hírmutató
  • Polgári Szemle
  • Időjárás
  • Bálványosimádó